Hakkımızda

Sümer A.Ş. 1981 yılında Ankara'da tıbbi cihaz sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana; gelişimi, büyümeyi ve günümüz teknolojilerine uyum sağlamayı, çevresel koşulları korumayı da göz önünde bulundurarak ilerlemeyi hedef edinmiştir. Firmamız halen Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 25.000 m2 'lik fabrikasında hizmet vermektedir.

Firmamız, bünyesinde bulundurduğu araştırma geliştirme birimi ve mühendis alt yapısına sahip uygulama kadrosu ile sektördeki ve yurt içi/yurt dışındaki yenilikleri hızlı bir şekilde takip etmekte, bu yenilikler doğrultusunda geliştirdiği yüksek teknolojiye sahip cihazları üretmeye, insan hayatına ve Türk tıbbına en faydalı şekilde geliştirmeye devam etmektedir.

Bu amaçla firmamız; ürün tasarımından - satış sonrası teknik servisine kadar üretimin her aşamasında "Kalite Yönetimi" prensiplerini ve kurallarını sıkı sıkıya uygulamaktadır.

Halen firmamız; ISO 9001 kalite yönetim sistemi, ISO 13485 tıbbi cihaz kalite yönetim sistemi ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi uyumlulukları ile ürün bazlı olarak MDD 93/42/EEC Tıbbi Cihazlar Direktifi, PED 97/23/EEC Basınçlı Kaplar Direktifi uyumlulukları sağlanmıştır. Bunun yanında buharlı sterilizatörlerimiz ve yıkama dezenfeksiyon cihazlarımız Alman akredite kuruluşu HYGCEN tarafından tip testi belgesi ile sertifikalandırılmıştır.

Vizyon

Sümer ® markasını global bir marka haline getirmekte ve sektöründe ilk akla gelen tıbbi cihaz firması yapmaktadır .

Misyon

Asli görevimiz almaktır içine hesap en öncelikleri sektör , saygılar en çevre ve insanlar , tutmak müşteri istekler ve beklentiler en yüksek seviye , yapma tasarımlar ile birlikte rekabetçi güç etrafında en dünya, üreten yenilikçi , teknolojik tıbbi Ürün: ile toplantı tüm Ulusal ve uluslararası yasal gereklilikler .

Değerler

Biz bağlı kalmak ile en tıbbi kurallar etik , biz vardır insan odaklı , Biz saygı en çevre , biz vardır müşteri odaklı , Biz vardır Yenilikçi , Biz vardır Proaktif , Biz takım ruhuna inanır .

Kalite ve Çevre Politikası

İnsana ve çevreye saygılı, çevre, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatlarına uygun, GMP ışığında, iç ve dış tüm paydaşların memnuniyetini ön planda tutan, süreç yaklaşımına dayalı sistem içerisinde etkin ve verimli üretim gerçekleştirmek. tıbbi cihazların üretiminde var olan tüm riskler dikkate alınarak oluşturulmuştur. Sürdürülebilir bir yapı oluşturmak ve bu doğrultuda stratejiler geliştirmek, ulusal ve uluslararası tüm kanunları uygulayarak dinamik sistemi sürdürmek, süreçlerin devamı ve gelişimi için analizler yapmak, dayanıklılığını sürekli kılmak, çağdaş yönetim anlayışı ile alanında lider kuruluştur

Çevre

Sümer A.Ş. en çevresel bizim etkisi ürünler, çevresel önleme kirlilik, sürekli ölçüm ve izleme için bu, belgeler ve bizim yürütme İşler ve bu kayıtlı ile birlikte ISO 14001 çevre yönetmek sertifika .

İçinde Bu çerçeve, bizim şirket setler hedefler o niyet devamlı olarak geliştirmek bizim çevresel yönetmek sistem ve taşır dışarı çeşitli yorumlar ile başarmak bunlar hedefler .

İçinde bizim yeni Başkent'te fabrika düzenledi Sanayi bölge; Biz vardır ayrıca gurur duymak ile sağlamak bizim çalışanlar sağlıklı, güvenli bir ve temiz Çalışma çevre .

06

yerleşke ofis
office

063+

ülke

010000+

referans

0100+

distribütör

07

şube

02500+

sağlık kurumu

098%

müşteri memnuniyeti

0200+

ürün

Tip Testi

 

 

Buhar sterilizatörlerimiz EN 285 standardına göre, yıkama dezenfeksiyon cihazlarımız ise Alman akredite kuruluşu HYGCEN tarafından EN 15883 standardına göre tip test sertifikası ile sertifikalandırılmıştır.

Güvenlik ve Kalite

Sümer AS; tasarımdan üretime, üretimden pazarlama ve satışa, satıştan satış sonrası gözetim hizmetlerine kadar tüm aşamalarda kalite sistemini kurmuş ve başarıyla uygulamıştır. Ürünlerimiz standartlara uygun olarak test edilip kontrol edildikten sonra son kullanıcıya teslim edilmektedir.